Skorzystaj z bezpłatnej rozmowy o produktywności

Asana system do zarządzania zadaniami i projektami

Asana – sprawdzony sposób na lżejszą kobiecą torebkę

Wywiad z Joanną Kryger z CREATIVEVIBES – miłośniczką Asany

 

Kilka słów o mnie:

Joanna Kryger

Cześć, jestem Asia z www.creativevibes.pl!

Wspieram kobiety w rozwijaniu biznesów online, zapewniając im indywidualne wsparcie graficzne i marketingowe. Opracowuję również gotowe rozwiązania wizualne do samodzielnego wdrożenia. Pomagam zbudować piękne i rozpoznawalne marki, oparte na solidnych fundamentach. Z jednej strony są to kreatywne materiały, ilustrujące biznesowe oblicze firmy, a z drugiej – analityczne wibracje, nastawione na konkretne wyniki moich klientek. Współtworzę także kreatywny kolektyw www.brandgirls.pl wraz z Karoliną Żebrowską (www.zebrowska.com), który powstał z chęci stworzenia miejsca przyjaznego kobietom przedsiębiorczym, przede wszystkim będącym na początku ich biznesowej drogi. Pomagamy kreować marki kobiece, odważne i gotowe do działania, wspieramy w rozwoju i dzielimy się naszą wiedzą z zakresu marketingu online, identyfikacji wizualnej i usług kreatywnych. Chcemy widzieć wokół siebie marki, które świadomie komunikują swoje wartości poprzez dopracowany wizerunek.

 

 

 

 

Czy od zawsze byłaś przekonana do pracy z Asaną?

Nie, totalnie to nie była moja bajka. Owszem, zawsze lubiłam planować, ale źle pracowało mi się na narzędziach online. Byłam zwolenniczką pracy na papierze i noszeniu ze sobą grubego, ciężkiego plannera. Szybko jednak zmieniłam zdanie, kiedy zobaczyłam ile mam nowych możliwości i o ile lżejsza jest moja torebka 😉 

 

Jak zaczęła się Twoja przygoda z Asaną?

O Asanie słyszałam już wcześniej na zagranicznych blogach i zaciekawiła mnie bardzo jej forma. Mówię tu o metodzie kanban – czyli projektowaniu z wykorzystaniem tablic.  Używałam jej na początku w celach prywatnych, a potem bardzo pomogła mi podczas pracy nad ogromnym projektem, którego byłam podwykonawcą. 

 

 Jak wykorzystujesz to narzędzie w swoim biznesie?

Przede wszystkim jako codzienny kalendarz i listę zadań „to do” na dany dzień. Łatwiej planować mi wszystkie zadania kiedy mam na nie podgląd “z góry”. Jest to też miejsce, w którym zbieram przeróżne inspiracje, szablony, linki do ważnych stron itd. Takie trochę małe centrum dowodzenia mojej firmy. Plus jest taki, że mam do Asany dostęp też z telefonu, więc mam ja ze sobą dosłownie zawsze i wszędzie. 

 

Dlaczego uważasz, że warto korzystać z Asany?

Uważam, że każde planowanie pozwala ściągnąć z głowy wiele myśli, które latają nam po głowie.  Natomiast Asana dzięki różnorakim metodom – listy, kanban czy kalendarza pozwala na elastyczne podejście i nie ogranicza nas do tworzenia swoich własnych mini projektów. Polecam też to narzędzie osobom, które zmieniają plany, lubią przestawiać, poprawiać itd. Tu opcji poprawy i udoskonalania metody planowania mamy nieskończenie wiele. 

 

Co umożliwiło Ci w Twoim biznesie korzystanie z Asany, a czego nie mogłaś robić wcześniej?

Chyba odpowiem tak jak wcześniej – spojrzenia na wszystko z góry, zobaczenia całości, a nie tylko pojedynczych zadań. Widzę je wszystkie, dzięki czemu widzę, na jaki proces każde zadanie jest rozbite. Asana na pewno pomogła mi zebrać zadania od różnych klientów i rozplanować je w czasie tak, aby mieć bufor czasowy na nieoczekiwane zdarzenia, czy gorszy dzień w pracy. Myślę, że nie podjęłabym się wielu współprac bez tego narzędzia. Ilość nieuporządkowanych zadań by mnie przerosła.

2 thoughts on “Asana – sprawdzony sposób na lżejszą kobiecą torebkę”

  1. Hej! taka forma przedstawienia informacji o Asanie jako narzędziu wspierającym biznes jest bardzo inspirująca. Dziękuję! Będę wyglądać kolejnych osób 🙂

    1. Aniu! Bardzo się cieszę, że forma wywiadu przypadła Ci do gustu i jest dla Ciebie inspirująca. Chciałabym, aby tego typu wpisy ukazywały się cyklicznie co miesiąc. Systematyczne są prowadzone poszukiwania Miłośniczek Asany, które będą chętne podzielić się swoim doświadczeniem.

Skomentuj wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Spodobał Ci się wpis? Proszę, podaj dalej. Dziękuję!
error: Content is protected !!
Scroll to Top