Skorzystaj z bezpłatnej rozmowy o produktywności

Asana + Zoom Instrukcja krok po kroku

Instrukcja krok po kroku: Asana + Zoom?

Asana + Zoom

Wstęp

Zastanów się razem ze mną przez chwilę:
Gdyby istniała możliwość, aby tworzyć linki do spotkań online bezpośrednio z systemu, w którym organizujesz swoją pracę?
Gdyby przejście do spotkania online odbywało się bezpośrednio z „listy zadań do zrobienia”?
Gdyby informacja o spotkaniu docierała do członków zespołu po zaledwie kliku kliknięciach, bez opuszczania systemu?

To co interesującego mogłoby się wydarzyć? Czy te wszystkie „gdyby” zaoszczędzą Twój cenny czas? Uprawnią Twoją pracę? Uczynią ją bardziej produktywną? Sądzę, że TAK. Powiem więcej, to wszystko jest teraz możliwe. Czytaj dalej, jeśli chcesz się przekonać, jak takie rozwiązanie wdrożyć we własnym biznesie.

Jeśli wykorzystujesz w swoim biznesie zarówno aplikacje Zoom, jak i Asanę, to mam dla Ciebie wiadomość – możesz połączyć siły obu tych narzędzi. Jak to zrobić krok po kroku, opowiadam poniżej. Natomiast jeśli jeszcze nie znasz, żadnego z tych narzędzi, nic nie szkodzi. Poniżej krótka notka o tym, do czego służy każde z nich. Dokładnie zapoznaj się z sekcją Dlaczego warto? i podejmij decyzję o wdrożeniu.

Zoom jest narzędziem, które umożliwia prowadzenie różnego rodzaju spotkań online. Natomiast Asana to system do zarządzania zadaniami i projektami, w którym buduję Centrum Dowodzenia dla swojego biznesu.

Co dobrego może powstać, kiedy połączy się siły obu tych narzędzi? Opowiadam o tym poniżej.

Dlaczego warto używać połączenia: Zoom i Asana?

Dlaczego warto korzystać z połączenia: Zoom – Asana? Poniżej przedstawiam listę korzyści, dla których warto przeprowadzić integrację obu narzędzi i rozważyć decyzję o wprowadzeniu do własnego biznesu. Zachęcam, sprawdź, czy któryś argument szczególnie do Ciebie przemawia.

 

Oszczędność czasu

Zamiast dwóch narzędzi korzystasz z jednego. Proste, prawda? Nie musisz się przełączać pomiędzy poszczególnymi narzędziami, więc już odzyskujesz cenne minuty. Jednak to nie wszystko. Jeśli do danego zadania dołączysz agendę spotkania z członkami Twojego zespołu, to ponownie jest to dla Ciebie nie tylko oszczędność czasu, ale także znaczne jej usprawnienie. Dodając uczestników planowanego spotkania jako współpracowników masz pewność, że każdy z nich widzi dokładnie to samo. Nie wysyłasz maili – ani z linkiem do spotkania, ani z informacją, co na spotkaniu będzie omawiane. Jeśli podobnie jak ja, nie cierpisz maili, to szepniesz sobie pod nosem „milutko” i uśmiechniesz się do siebie. Doskonale to rozumie. Przyznaj, że taki przepływ pracy to spore jej ułatwienie.

 

Pod ręką

Dużo łatwiej się pracuje, gdy wszystkie materiały pomocnicze służące do realizacji zadania masz pod ręką. Tak jest szybciej i wygodniej. Jeśli wcielisz w życie projekt: Asana + Zoom, a z instrukcją, którą dla Ciebie przygotowałam, zajmie to naprawdę nie więcej niż 10 minut, to już zawsze będziesz mieć pod ręką możliwość szybkiego umówienia spotkania, nawet gdy pojawi się ad hoc.

 

Wyeliminowanie rozpraszaczy, a tym samym wzrost produktywności

O Twoją uwagę walczy mnóstwo rzeczy. Myślę, że dobrze to znasz: chwila nie uwagi przy wybieraniu ulubionych w przeglądarce i nagle orientujesz się, że sprawdzasz powiadomienia na Facebooku. W moim przypadku na Instagramie, co jednak nie zmienia faktu, że całkiem łatwo się rozproszyć. Mnie też się zdarza. Dlatego, gdy tylko nadażyła się okazja, aby ryzyko rozproszenia ograniczyć, nie zastanawiałam się tylko od razu przystąpiłam do działania. Tobie też polecam tym bardziej, jeśli z obu narzędzi korzystasz w swoim biznesie.

Gdzie wykorzystać potencjał integracji?

Integrację z powodzeniem wykorzystasz, planując większość spotkań online: czy to klientem, zespołem, czy z podwykonawcą.

Instrukcja krok po kroku: Jak połączyć Zoom + Asana?

Poniżej przedstawiam, jak w … krokach wykonać połączenie: Zoom + Asana. Mam nadzieję, że masz już założone zarówno konto do Asany, jak i Zoom, bo aby rozpocząć musisz mieć aktywne konto. Jeśli nie masz, zarejestruj się.

To lecimy:

Poniżej przedstawiam, jak w 6 krokach wykonać połączenie: Zoom + Asana. Mam nadzieję, że masz już założone zarówno konto do Asany, jak i Zoom, bo aby rozpocząć musisz mieć aktywne konto. Jeśli nie masz, zarejestruj się.

 

To lecimy:

1. Zaloguj się do Asany i znajdź projekt, w którym chcesz włączyć integrację Zoom + Asana.

2. Kliknij „Customize” w prawym górnym rogu.

Integracja Zoom + Asana

3. Wybierz + Add app.

4. Wybierz Zoom

Integracja Zoom + Asana

5. Postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie, aby zalogować się do Zoom.

Integracja Zoom + Asana

6. Po zalogowaniu się będziesz mogła łączyć istniejące spotkania utworzone w kalendarzu z zadaniami Asany lub tworzyć nowe spotkania Zoom w Asanie

Potrzebne wsparcie?

Jeśli masz pytania, uwagi, potrzebujesz pomocy przy wdrożeniu, zostaw komentarz lub skontaktuj się ze mną przez formularz kontaktowy.

***

Czy już wiesz jak wykorzystasz parę Asana + Zoom
w swoim biznesie?
Podziel się swoimi pomysłami w komentarzu
.

Skomentuj wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Spodobał Ci się wpis? Proszę, podaj dalej. Dziękuję!
error: Content is protected !!
Scroll to Top