Skorzystaj z bezpłatnej rozmowy o produktywności

Planowanie roku w Asanie

Jak zaplanować 2021 rok w Asanie?

Wstęp

Jaki jest plan? To jedno z najczęściej zadawanych przeze mnie pytań i jedno z moich ulubionych. Jeśli znamy się z Instagrama to myślę, że już trochę się przyzwyczaiłaś do tego. Lubię wiedzieć jaki jest plan. To pytanie zadaję odruchowo: klientkom podczas współpracy, współpracownikom w pracy etatowej czy nawet najbliższym podczas wspólnie spędzanego czasu. Mąż, słysząc to pytanie przewraca oczami, bo nie jest zwolennikiem szczegółowego planowania. Wiedząc, że ja tak, dzielnie stara się to znosić.

Wracając do pytania ze wstępu: jaki jest plan? Dziś przychodzę do Ciebie z pytaniem: Jaki jest Twój plan na 2021? Jeśli na grudzień, podobnie jak ja, zaplanowałaś określić swoje najważniejsze działania w 2021 r. to mam dla Ciebie propozycję, w Asanie oczywiście. Czytaj dalej jeśli chcesz poznać jej szczegóły. 

Jestem zorganizowana

Jestem zorganizowana. Bynajmniej staram się być. Wiadomo, bywa różnie. Był również taki czas w moim życiu, że swoje plany na dany rok zgubiłam. Tak wiem, brzmi strasznie. Gdy pod koniec pierwszego kwartału chciałam podsumować, to co się wydarzyło okazało się, że nie wiem jaki jest plan, bo nie pamiętam, bo nie zapisałam w zaufanym systemie. Dziś już tego błędu nie popełniam i wszystko mam w Centrum Dowodzenia. Wszystko zawsze w jednym miejscu i wiem, że się nie zgubi. Kiedy będę potrzebować, to zawsze będę mogła do tego wrócić i najważniejsze jest pod ręką, nie muszę pamiętać. Nawet nie chcę. Chcę, aby moje myśli mogły być w pełni skoncentrowane na realizacji. Zapisywanie wszystkiego w taki sposób, aby można było łatwo do tego wrócić jest moim założeniem i taki materiał właśnie przygotowałam dla Ciebie.

Jak to zrobić w Asanie?

Przygotowałam krótki film na temat tego jak taką sesję planistyczną zorganizować w Asanie lub jak wolisz, odzwierciedlić jej wyniki w Asanie. Nikt nie powiedział, że takie planowanie musi się odbywać w samej Asanie. Najistotniejsze, żeby te najważniejsze elementy, jednak się w niej znalazły. Sama już od jesieni zbieram pomysły na 2021. Wszystko zapisywałam na rozwijanej rolce papieru, którą mam zawieszoną na drzwiach biura. Dzięki temu każdy pojawiający się pomysł mogłam szybko zapisać. Można powiedzieć, że burza mózgów już za mną, a teraz będę to porządkować i odzwierciedlać w Asanie. W filmie opowiem i o jednym, i o drugim.

Historia formularza

Przyznam szczerze, że dotychczas nie miałam takiego formularza, który zaprezentowałam w filmie. Natomiast w listopadzie jedna z klientek zwróciła się do mnie o wspólne zaplanowanie jej najważniejszych działań do realizacji w 2021. Gdy zbliżał się termin wspólnej sesji planistycznej, zaczęłam się zastanawiać: jak możemy ten proces usprawnić? Tym sposobem przygotowałam szablon, który wykorzystałyśmy podczas planowania, a dziś dzielę się tym z Tobą.

Zapraszam Cię serdecznie do obejrzenia materiału video: Jak zaplanować 2021 r. w Asanie?

Bonus - Materiały pomocnicze

Przygotowałam dla Ciebie dwa materiały pomocnicze, o których mowa w treści wideo:

  1. szablon do Asany – gotowe rozwiązanie, które pomoże Ci przejść od razu do sesji planistycznej zamiast się zastanawiać, jak to wszystko zorganizować,

  2. pdf do planowania – jeśli jednak wolisz papier, to możesz wydrukować szablon i go ręcznie uzupełnić.

Jeśli jesteś czytelnikiem mojego newslettera, to te dwa bonusy poleciały już na Twoją skrzynkę mailową. Natomiast jeśli jeszcze się nie znamy, to poniżej masz możliwość odebrać prezenty, zapisując się do newslettera. Mam nadzieję, że to będzie dla Ciebie bardzo pomocne. Na pewno zaoszczędzi Twój czas.

The form you have selected does not exist.

Ciąg dalszy nastąpi

W styczniu nastąpi kontynuacja dzisiejszego wpisu. Tym razem opowiem o podsumowaniach i pokażę, jak to zrobić w Asanie. Wszystko w jednym miejscu. Przypuszczam, że ten materiał również będzie dla Ciebie pomocny.

Wielka prośba

W przygotowanie w tego nagrania włożyłam całkiem sporo pracy dlatego mam prośbę: pomóż mi dotrzeć do innych osób, którym to nagranie może pomóc. Może wśród znajomych masz kogoś, komu warto podesłać to video? Podeślij nagranie mailem albo udostępnij na Facebooku. 

Z góry bardzo, bardzo dziękuję.

***

Jaki jest Twój plan na 2021?
Wykorzystasz schemat, który dla Ciebie przygotowałam?

Daj znać w komentarzu.

4 thoughts on “Jak zaplanować 2021 rok w Asanie?”

Skomentuj wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Spodobał Ci się wpis? Proszę, podaj dalej. Dziękuję!
error: Content is protected !!
Scroll to Top